MASAŻ I KINESIOLOGY TAPING

Chcesz zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie?

Zrelaksować się, odprężyć, pozbyć napięć i dolegliwości bólowych?

Znajdź chwilę tylko dla siebie – masaż pozwoli Ci odpocząć i zregenerować siły psychiczne i fizyczne.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny z elementami masażu segmentalnego. Wpływa na szybkie przywracanie tkankom ich pierwotnego i fizjologicznego stanu. Uaktywnia przepływ limfy w przestrzeniach międzykomórkowych, pobudza krążenie, stymuluje pracę układu mięśniowo – szkieletowego.

Wskazania:
– ból kręgosłupa, mięśni, ścięgien, stawów i więzadeł.

Masaż modelujący

Intensywny masaż polegający na rozbiciu tkanki tłuszczowej, stymulujący krążenie w drobnych naczyniach krwionośnych oraz limfatycznych, pobudza spalenie tłuszczu, redukcję cellulitu oraz ujędrnienie, uelastycznienie skóry, a także zapobiega jej wiotczeniu.

Najlepszy efekt uzyskuje się wykonując serię 8-10 masaży co drugi dzień

Wskazania:
– wspomagająco podczas odchudzania, przy zaawansowanym cellulicie i mało elastycznej skórze, przy intensywnej kuracji odchudzającej w celu ujędrnienia skóry.

Drenaż limfatyczny

Polecany osobom z obrzękami i zmianami skórnymi, które są skutkiem zaburzeń w krążeniu limfy. Pozwala  pozbyć się opuchnięć, obrzęków oraz tzw. efektu zimnych stóp.

W medycynie estetycznej jest stosowany do walki z cellulitem.

Działanie drenażu dodatkowo pomaga oczyszczać organizm z toksyn.

Zalecany jest także kobietom kilka tygodni po porodzie

Wskazania:
– obrzęki, zaburzenia w krążeniu żylno – limfatycznego, wysięki, cellulit.

Masaż bańką chińską

Masaż próżniowy za pomocą gumowej bańki, która wytwarza podciśnienie i zasysa skórę.

Jest to intensywny masaż, który pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się toksyn z organizmu. Pobudza odporność oraz przemianę materii. Dzięki temu może wpływać na redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu. Wpiera modelowanie ud oraz kształtowanie pośladków, pozwalając na uzyskanie efektu ujędrnienia i podniesienia.

W celu osiągnięcia optymalnego efektu modelującego sylwetkę zalecana jest seria 10-12 masaży w odstępie ok. 2-3 dni.

Wskazania:
– wspomagająco podczas odchudzania, przy zaawansowanym cellulicie i mało elastycznej skórze, przy intensywnej kuracji odchudzającej w celu ujędrnienia skóry, zmęczenie, napięte mięśnie.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny pobudza skórę i mięśnie (zmniejszając ich napięcie), przywraca prawidłowy rytm serca, jak również poprawia krążenie krwi. Większy przepływ krwi tętniczej do masowanego odcinka powoduje lepsze odżywienie tkanek. Spokojny i rytmicznie wykonywany masaż niweluje stres oraz związane z nim dolegliwości takie jak: różnego rodzaju bóle głowy i pleców, jak również zaburzenia koncentracji, depresję, czy też ogólne wycieńczenie organizmu. Pobudza także proces przemiany materii, poprawia napięcie tkanki skórnej i podskórnej, przez co skóra staje się gładsza, elastyczniejsza i odporna na urazy.

Wskazania:
– długi wysiłek psychiczny i fizyczny, stres, depresja, rozdrażnienie, zmęczenie, napięcia mięśniowe, napięcie nerwowe.

Kinesiology Taping

Plastry kinesiotaping, naklejane na skórze redukują obrzęki i zastoje limfatyczne oraz wspomagają naturalną pracę mięśni. Zasadą działania jest uniesienie skóry właściwej względem powięzi, co zwiększa przestrzeń pomiędzy skórą, a mięśniami powodując szybszą regenerację. Stosowane są więc przez sportowców oraz osoby aktywne fizycznie, ale również nietrenujące. Taśma do kinesiotapingu nie krępuje ruchów, a pod względem parametrów przypomina ludzką skórę. W porównaniu do tradycyjnej medycyny, jest to metoda bez skutków ubocznych. Taśm używa się jako uzupełnienie terapii. Kinesiotaping to metoda pomocnicza i wspomaga procesy lecznicze.

Zalety kinesiotapingu:

– działanie przeciwbólowe, wysoka tolerancja przez pacjentów, oddziaływanie zgodnie z funkcjonowaniem organizmu przez całą dobę, wspieranie procesów leczniczych i wydolnościowych, efekt poprawy zauważalny bezpośrednio po aplikacji, utrzymujący się po jej usunięciu, niskie koszty terapii.

Przed każdym masażem:

Staraj się nie jeść 1,5h przed masażem.

Weź prysznic – jeżeli nie zdążysz możesz skorzystać z prysznica w naszym gabinecie, uprzedź nas tylko wcześniej,

Uprzedź innych, że wybierasz się na masaż – zarezerwuj ten czas tylko dla siebie.

Zdejmij biżuterię – dzięki temu masażysta będzie miał swobodny dostęp nawet do najdrobniejszych części Państwa ciała, takich jak uszy czy palce.

Zgłoś swoje preferencje dotyczące muzyki i aromaterapii wcześniej,

Poznaj naszego specjalistę

Menu