Testy na nietolerancje pokarmowe

Co warto wiedzieć o nietolerancji pokarmowej?

Z roku na rok na świecie i w naszym kraju wzrasta liczba osób chorujących z powodu nadwrażliwości na pokarmy. W ostatnich latach coraz szerzej akceptowany jest pogląd, że nietolerancja pokarmowa zależna od przeciwciał klasy G (IgG), może przyczyniać się do występowania wielu objawów i zaburzeń przewlekłych, które dotąd nie były wiązane przyczynowo ze stosowaną dietą.

Objawy nietolerancji mogą pojawić się do trzech dni po spożyciu szkodliwego lub nietolerowanego pokarmu i mogą utrzymywać się tygodniami. W związku z tym wskazanie konkretnego pokarmu lub pokarmów powodujących objawy może być bardzo trudne. 

Zalecane jest stosowanie diety eliminacyjnej opartej o badanie nietolerancji pokarmowej między innymi w takich specjalnościach jak: gastroenterologia (np. zespół jelita nadwrażliwego, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego), reumatologia (np. reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie kręgosłupa), dermatologia (atopowe zapalenie skóry, łuszczyca), alergologia (wszystkie objawy testowane nie poprzez przeciwciała IgE, tylko IgG), choroby autoimmunologiczne (np. choroba Hashimoto).

Test pozwala wykryć nietolerancję pokarmową, a my radzimy jak sobie z nią radzić przez wprowadzenie odpowiedniego programu żywieniowego.

TESTY DO WYKRYWANIA NIETOLERANCJI POKARMOWYCH FOOD DETECTIVE Test Food Detective ™

pierwszy na świecie test na nietolerancje pokarmowe

szybki i dokładny

prosty do wykonania

wynik już po 40 minutach

do samodzielnego wykonania, w gabinecie lekarskim lub dietetycznym

test bada pokarmy, na które najczęściej występują nietolerancje

polecany dla dorosłych i dzieci od 3 roku życia

Test Food DetectiveTM wykrywa podwyższony poziom przeciwciał IgG ( izotopy 1-4) w reakcji na dany pokarm. Oparty jest na metodzie immunoenzymosorpcyjnej ELISA, która gwarantuje wiarygodność wyniku i najwyższą czułość.

Testy laboratoryjne

Test FoodPrint® precyzyjnie mierzy poziom przeciwciał IgG specyficznych dla określonych pokarmów. Pozwala na ilościowe określenie stężenia przeciwciał IgG dla antygenów pokarmowych. Jest to badanie w technologii mikromacierzy oparte na metodzie ELISA. Pobrana próbka krwii jest wysyłana do laboratorium. Wynik testu jest dostępny w ciągu 10-12 dni. Test FoodTest to dokładny test oparty na technologii ELISA. Pozwala określić ilościowo poziom przeciwciał IgG. FoodPrint® 200+ – lista badanych produktów
FoodPrint® 200+ – lista badanych produktów FoodTest 40 – lista badanych produktów
FoodPrint® Rozpoznawczy Test potwierdza lub zaprzecza występowanie nietolerancji pokarmowej. FoodTest 90 – lista badanych produktów Potwierdza występowanie lub brak nietolerancji pokarmowej. Później można się zdecydować na wykonanie testu FoodPrint® 200+
FoodTest Vegetarian 90 – lista badanych produktów
FoodTest 110 – lista badanych produktów
FoodPrint® Rozpoznawczy  Test potwierdza lub zaprzecza występowanie nietolerancji pokarmowej.

Sprawdź nasze ceny...

USŁUGA CENA
Test Food Detectiv 400 zł
Test Food Print 40 450 zł
Test Food Print 90 950 zł
Test Food Print 110 1020 zł
Test Food Print 200 1600 zł
Test Food Print rozpoznawczy 100 zł
Test na przerost Candidy w organizmie 280 zł
30 minutowa konsultacja z omówieniem wyników testu 50 zł